Pozivamo vas na TA-DA! Mali Festival Bajke | Matica Hrvatska Orebić

Pozivamo vas na TA-DA! Mali Festival Bajke

U sklopu aktivnosti šestomjesečnog projekta ”TA-DA! kreativnih radionica”, pod mentorstvom Tine Bikić, predsjednice Matice hrvatske Orebić, nastao je prvi festival posvećen bajkama -”TA-DA! Mali Festival Bajke”. Festival je zamišljen kao oda književnosti, te fantastičan spoj vizualnih umjetnosti i teatra gdje mladi razvijaju svoj umjetnički i kreativni potencijal. Namijenjen djeci vrtića i osnovnih škola na području poluotoka Pelješca kojima nudi priliku da postanu tvorci, sudionici i umjetnička publika festivala, koji nastaje uz njihovu suorganizaciju i učešće. Na TA-DA!radionicama koje su se održavale ususret prvom festivalu bajke tri puta sedmično u dvorani Općine Orebić, sve je bilo predodređeno svijetu mašte, kreativnosti i igre u kojemu su djeca idejni tvorci, organizatori i publika. Ovim festivalom željeli smo ukazati kako je svijet mašte itekako ozbiljan i važan, te kako uz kreativnost i ideje najmlađih, može prerasti u velike zamišljaje male zajednice.

 

PROGRAM

I.DAN (Utorak 19.06.)- 19:00h/Dvorana Općine Orebić
Otvorenje Festivala/Izložba sudionika Ta-da! Radionica
Predstava ”Jastuci od Tišine” (T.Bikić) Matica hrvatska Orebić/Voditeljica:Tina Bikić Režija:Tina Bikić/ Scenografija: Maja Suvaljko/Kostimografija: Martina Sršen/ Glumci:Toma L., Nika B., Duje K., Karla K., Fani D., Domenika R., Nera B., Dorotea P., Lana T., Nora P. (30min)
Igrokaz ”Bonton po korčulanskom statutu” Osnovna škola Petra Kanavelića, Korčula/Učenici 4.a i b razreda/ Voditeljice: Dragoslava Radovanović i Mirela Tolj (4min)
Igrokaz ”Voda” (V. Nazor) Osnovna škola Orebić, Orebić/Voditeljica Vesna Martinović/Glumci:Patrik M., Andro F., Luka B., Jakov P., Dario R., Merima Š.,Tia V., Marijan J., Kristian G. (8min)
Recitacija ”Moj did” (D.Ivanišević) Osnovna škola Orebić, Orebić/Voditeljica: Vesna Martinović/Recitator: Mato Bogdan (2min)
Recitacija: Dalmacija (A.Jurić) Osnovna škola Orebić, Orebić/Voditeljica: Vesna Martinović/Recitator: Miro Š. (2min)
Ta-da!Kolač Party

II. DAN (Srijeda 20.06.) – 19:00h/Dvorana Općine Orebić

Predstava ”Ribar Palunko”(Ivana B.M.) Narodna knjižnica Orebić/Voditeljica: Nataša Tolj/Režija:Tina Bikić/Scenografija i lutkarstvo: Antoslava Marinović/ Glumci: Mato B., Lucija T., Marijan J., Miro Š., Jakov P., Ivana S., Aldijana Š., Nora P. (30min)

Igrokaz – “Kraljeva nova frizura” Osnovna škola Orebić/ Dramaturgija: Nina Dajak, Voditeljica: Nina Dajak/Glumci: Noa K., Doroteja M., Rebeka R., Ida V., Ljiljana K., (6min)

Igrokaz – “Krava MUU”Osnovna škola Orebić/ Dramaturgija: Nina Dajak, Voditeljica: Nina Dajak/Glumci:Lea R., Tina S., Lucia K., Stela M., Ivano R.(3min)

Ples ”Lion king-Circle of life” Ritam Studio Pelješac/Voditeljica: Sandra Suhor (2:02)

Ta-da! Kolač Party

III. DAN (Četvrtak 21.06.) – 19:00h/Dvorana Općine Orebić
Predstava ”Bajka o vratima”(D. Dragojević) Matica hrvatska Orebić/ Režija: Tina Bikić/Voditeljica: Tina Bikić/Scenografija:Morana Raguž/ Kostimografija: Martina Sršen/ Glumci: Drago R. Doroteja Ma., Mateo T., Ella D., Rebeka R., Lucija D., Maris A., Ida V., Ivo K., Nika S., Merima Š., Petra T., (30min)

Ples ”Rašpa”Dječji Vrtić Korčula, Korčula/ Uzrast4-7g/Voditeljica: Snježana Turković (3min)

Ples ”Pink Panther theme” Plesna škola Trpanj/ Voditeljica:Sandra Suhor2:46min)

Igrokaz ”Ljubav je u zraku” (I.Vitaljić) Osnovna škola Trpanj, Trpanj/Voditeljica: Ivana Vitaljić/Glumci: Lana A., Ivano G., Paula S.,Borna A., Lovro M., Tea S. (10min)

Ta-da!Kolač Party